Resimlere.com Resim Ara  
 
 

Başak Köklükaya poster

Başak Köklükaya poster


            

Başak Köklükaya poster
Açıklama: Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı, Bale Bölümü ile Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro Bölümü'ünden mezun oldu. 1995 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda çalışmaya başladı.

İlk TV deneyimi 1995 yılında "Yazlıkçılar" ile oldu ve "Bizimkiler" dizisiyle devam etti. İlk sinema tecrübesini Ferzan Özpetek'in "Hamam" adlı filmiyle elde etti. Bu filmle Ankara Film Festivali'nde "Umut veren yeni kadın oyuncu" ödülünü aldı.

1999 yılında rol aldığı "Üçüncü Sayfa" filmiyle Türkiye'de verilen tüm sinema ödüllerini kazandı. Takip eden yıllarda kariyerini sinema ve dizi projeleriyle devam ettirdi.

Çağan Irmak'ın "Mustafa Hakkında Her Şey", Tassos Boulmetis'in "Bir Tutam Baharat", Zeki Demirkubuz'un "İtiraf", "Üçüncü Sayfa", Alberto Rondalli'in "Derviş", Ferzan Özpetek'in "Harem Suare" ve "Hamam" filmlerinin yanı sıra, Yılmaz Erdoğan'ın "Organize İşler" filminde de rol aldı. Bir çok sinema eleştirmeni ve yazarına göre duru güzelliği ve doğal oyunculuğuyla, son dönemin aranan oyuncuları arasında önemli bir yer edinmiştir.

2001 - Koltuk Sevdası (Serap)
2000 - Baykuşların Saltanatı (Tülay)
www.basakkoklukaya.com
Anahtar Kelimeler: Başak, Köklükaya, poster, afiş, ünlü, manken, resim, resimleri
Tarih: 31.12.2007 00:29
Hitler: 8032
İndirmeler: 76
İzlenme: 0.00 (0 Oylar)
Dosya Boyutu: 37.4 KB

Bu Resimi:
Websiteniz için ufak boyut :
Forumlar için ufak boyut :
Web Siteleri İçin :
Forumlar İçin :
Direk Resim Adresi :
Önceki İmaj:
Başak Köklükaya  
 

 

  Design by 7dana.com  

RSS Feed: Başak Köklükaya poster (Yorumlar) - Gizlilik Sözleşmesi XML